Cuma, Aralık 8, 2023
Ana SayfaYAŞAMMESKİ, ‘48 saat su kesintisi’ iddialarını yalanladı!

MESKİ, ‘48 saat su kesintisi’ iddialarını yalanladı!

MESKİ, sosyal medyada yer alan “Mersin’de 48 saatlik zorunlu kesinti” iddialarını yalanladı!

Sosyal medyada yer alan, Mersin’de 48 saatlik zorunlu su kesintisi uygulanması ile ilgili dolanan asılsız haberler üzerine, MESKİ Genel Müdürlüğü yazılı açıklamada bulunarak bu tür haberleri yalanladı.

MESKİ’den yapılan  yazılı açıklama:

“Sosyal Medyada, “Cuma günü saat 08.00’den Pazar günü saat 08.00’e kadar Mersin merkezin tamamına yakın mahallerin 48 saatlik zorunlu su kesintisi yapılacağı” haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Mersin’de planlı su kesintisi uygulaması yapılacağı kurumumuz tarafından kamuoyu ivedilikle bilgilendirilmektedir. Su kesintisinin yeri ve zamanı, MESKİ Genel Müdürlüğümüzün resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında yayımladığı gibi basın yayın organlarına da servis edilerek halkımızın durumdan haberdar olması sağlanmaktadır. Ayrıca abonelerimize su kesintisine dair kısa mesajla da bilgi verilmektedir. (Sosyal Medyada yer alan tarihlere ilişkin su kesintisi programı bulunmamaktadır.)

Vatandaşlarımızın MESKİ Genel Müdürlüğüne ait olmayan, kamuoyunda bilgi kirliliği oluşturan bu tür iddialara itibar etmemeleri hususunu kamuoyunun bilgisine sunarız.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments