Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaYAŞAMMersin Hayvan Barınağı’ndan “açlıktan köpeklerin birbirini yemesi haberi” ile ilgili açıklama

Mersin Hayvan Barınağı’ndan “açlıktan köpeklerin birbirini yemesi haberi” ile ilgili açıklama

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşanan ve sosyal medyaya da yayılan görüntülerde “köpekler açlıktan birbirini yiyiyor” şeklinde çıkan haberler üzerine yazılı açıklama yaptı.

Açıklaması şu şekilde:

“Bulaşıcı ve enfeksiyon hastalıkları kapsamında olan uyuz hastalığına yakalanmış hayvanların bakım ve besleme işlemleri, hem başka hayvanlara bulaşmaması hem de tedavilerinin sürekliliğinin sağlanması amacıyla diğer köpeklerden ayrı olarak, bir bölüm içerisinde sağlanmaktadır.


Söz konusu hastalıkta dermatit ve açık yaraya bağlı kanamalar görülebildiğinden, diğer köpeklerin kan kokusuna bağlı olarak saldırma içgüdüleri daha da artmaktadır. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 13.12.2019’da yaşanan ve sosyal medyaya da yayılan görüntüler, uyuz köpeklerin yer aldığı bölümde gerçekleşmiş, söz konusu olay da kan kokusuna bağlı saldırma içgüdülerinin ne kadar arttığını göstermiştir.
Ayrıca, bakımevimizde bulunan hayvanların aç kalmaları söz konusu değildir. Hayvanların beslenmeleri hem kuru mama, hem de çeşitli kurumlardan alınan ev yemekleriyle sağlanmaktadır.


Hayvanların, mevcut kuru mamalar ile beslenme odaklarında ve gönüllü hayvanseverlere verilerek bakımevi dışında da beslenme işlemlerine devam edilmektedir. Söz konusu mama hem bakımevimize, hem de dışardaki beslenme odaklarına yetecek miktardadır. Uyuzlar bölümünde meydana gelen elim olayla ilgili olarak sorumlu personeller hakkında gerekli idari işlemlerin yapılmasına başlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “

RELATED ARTICLES

1 Yorum

  1. NE UYUZU, NE DERİ/CİLT HASTALIĞI BE!!!🤬🤬🤬 BU VİDEODAKİ DİĞERİ TARAFINDAN YENİLEN KÖPEK, PIRIL PIRIL TÜYLERİ OLAN VE ASLA HİÇBİR DERİ SORUNU OLMAYAN, SAĞLIKLI BİR KÖPEK!!! SİZ KİMİ KANDIRDIĞINIZI DÜŞÜNÜYOSUNUZ ACABA??? İNSANLARI GERİZEKALI FALAN MI SANIYOSUNUZ!!!!! BAKMIYORSANIZ O BARINAĞI BOŞALTIN!!! 5199 KANUNA GÖRE DE ZATEN, SAĞLIKLI VE KISIRLAŞTIRILMIŞ HAYVANLARI KISIRLAŞTIRDIKTAN SONRA YERLERİNE GERİ BIRAKMAK YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜZ!!! BARINAKTA BİRBİRLERİNİ YESİNLER DİYE Mİ TUTUYOSUNUZ O KÖPEKLERİ ORADA ÇOK SAYIN MERSİN BELEDİYESİ?????

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments