Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaTarsusTarsus'ta toplu konut kura heyecanı

Tarsus’ta toplu konut kura heyecanı

Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi tarafından toplu konut projesi için başvuranlar için kura çekimi yapıldı.

 

Toplamda 1302 vatandaşın başvurduğu projede 16 gazi ailesine kurasız ev hakkı verilirken, 112 engelli ailesine de bir gün önce 1.Etap topu konut projesi için öncelik tanınarak yüzde 20 kontenjan ayrılmış, kendi aralarında kura çekilerek ev hakkı kazanmışlardı.

Başkan Şevket Can, “Hayalimi bizlere inanan 1302 hemşehrimizi ev sahibi yapana kadar etap etap bu projenin devam etmesidir. Ocak ayında bu kurada ev çıkmayan hemşehrilerimizi bir kez daha toplayacağım. İkinci etap projemizin tanıtımını gerçekleştirip yeni üye kaydı almayacağım. Engelli kardeşlerimizin dün kontenjanını gerçekleştirdik. Gazilerin tamamına kontenjan verdik. Toplamı 41 daire. Yani 472 konuttan 41 dairesi gazilerin tamamına, engellilerin %20’si olmak üzere kontenjanı gerçekleştirdik.

 

Kurada adı çıkmayanların, pazartesi gününden itibaren ön kayıt ücretlerini iade alabileceklerini belirten Başkan Can, “adı çıkanlar pazartesi günü alacakları formla bankaya peşinatlarını yatıracaklar. Bu süreçte kimseye para elden vermeyeceğiz. Paralar sadece bankaya yatacak. İmar limited hesabı haricinde kimseye elden para alışverişi olmayacak. Kimsenin telefonlarına itibar etmeyin. Ben de dahil hiçbir şeye yetkim yoktur. Bir tane hemşehrimize torpil tolerans geçecek yetki tolerans bırakmadım kendimde. Belki bir ay sonra, belki 2 ay sonra bu kuralar devam edecek. Seçime 4 ay kala sizler bize inandınız, sizler bize güvendiniz,  biz de seçimden önce hepinizi ev sahibi yapmak için mücadele edeceğiz.” dedi.

 

 

300 konutluk ikinci etabın projesi 1 haftaya kadar hazır olacağını söyleyen Başkan Can, “Üçüncü etabın yerini satın, aldım 400 küsur konut. Topladığımız zaman zaten bu sayıya ulaşıyoruz. Ocak ayı milattır. Bu etabı bu evleri 24 ayda sizlere teslim edeceğiz. Bu toplu konut projelerimiz şehrimizde birliğe beraberliğe, kardeşliğe ve huzura yansıyacağına yürekten inanıyorum” dedi.

 

Yaptıklarının bir kardeşlik projesi olduğunu belirten Şevket Can, “Biz sizlerin nereli olduğunu sorgulamadık, hangi partiye oy verdiğinizi sorgulamadık, bizim için Tarsus’umuzun havasını teneffüs eden, suyunu içen bizlerin hemşehrisidir. Bu duygu ve düşünceyle bu projeyi geliştirdik. Çekeceğiniz kuralar hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İlk kurayı çeken Başkan Can, kurada çıkanları tebrik etti.

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments