Cuma, Aralık 2, 2022
Ana SayfaTarsusTarsus Belediyesi’nden “Sıfır Atık Projesi” eğitimi

Tarsus Belediyesi’nden “Sıfır Atık Projesi” eğitimi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı, “Sıfır Atık Projesi” ile ilçe genelinde sistemli bir şekilde geri dönüşüm çalışmalarına ağırlık veren Tarsus Belediyesi, okullarda eğitim semineri vermeleri için iki çevre mühendisini görevlendirdi.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın talimatı ile Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde görevli iki mühendis okullarda, projenin uygulanmasına yönelik eğitim seminerlerinin ilkini Kasım Ekenler MTAL okulunda gerçekleştirdiler.

Sıfır Atık Projesi kapsamında; hammadde ve doğal kaynakların etkin yönetimi ile sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda atık yönetimi süreçlerinde çevre ve insan sağlığının ve tüm kaynakların korunmasını hedefleyen sıfır atık yönetim sisteminin kurulması, yaygınlaştırılması, geliştirilmesi, izlenmesi ve kayıt altına alınarak belgelendirilmesi hususunda bilgi aktaran atık ve çevre konusunda öğrencilerin bilinçlenmesine yönelik seminer veren Çevre Mühendisleri Emrah Kara ve Yıldız Yarpuz, gerçekleştirdikleri eğitim seminerinin ardından öğrencilerle birlikte “Sıfır Atık Fidanı” diktiler.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments