Cuma, Aralık 8, 2023
Ana SayfaSPORMersin'den lise öğrencisi İsmail Eren Adıgüzel, atletizmde balkan şampiyonu oldu.

Mersin’den lise öğrencisi İsmail Eren Adıgüzel, atletizmde balkan şampiyonu oldu.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) bünyesinde faaliyet gösteren Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden İsmail Eren Adıgüzel, U18 Balkan Atletizm Şampiyonu oldu.
İstanbul’da gerçekleştirilen şampiyonada Ay Yıldızlı formayı giyen Adıgüzel, 4×100 bayrak müsabakasında altın madalyayı Türkiye’ye kazandırmayı başardı.
Mersin’in gururu olan Adıgüzel’in başarısının diğer öğrencilere de ilham kaynağı olacağını belirten MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, “Öğrencimizin başarısıyla gurur duyuyoruz. Sanayicilerimize kalifiye eleman yetiştirmek için çıktığımız yolda, öğrencilerimizin sanat, bilim, spor branşlarında da başarılara imza atmaları şahsım ve yönetim kurulu üyelerimi fazlasıyla memnun etmektedir. Bu başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, sporcumuzu canı gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı.
Türkiye ve Balkan Şampiyonu İsmail Eren Adıgüzel ise “Hedefim ilerleyen yıllarda hem okulumu, hem de ülkemi daha önemli müsabakalarda temsil etmek” dedi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments