Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaSPORMersin'de, spor merkezleri törenle açıldı

Mersin’de, spor merkezleri törenle açıldı

Mersin’de, 2018 yılı il spor merkezleri ve engelliler spor merkezleri açılış töreni yapıldı.

Edip Buran Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törende konuşan Müdür Güneş, spor merkezleri ve engelli spor merkezlerinde 35 farklı branşta 5 bini aşkın sporcu ile bugün start verildiğini belirterek, “Gençlerimizinin yaz döneminde hoşça vakit geçirmesi, hem bedensel hem de ruhsal anlamda daha dinamik olması için Spor Genel Müdürlüğümüz her yıl il spor merkezleri düzenlemektedir.

Güneş, şu ana kadar Mersin’e 580 milyonu aşan yatırım yapıldı ve yatırım yapılmaya devam ediliyor. Havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara bulunan gençlerimize spor hizmeti vermek için 15 yaylaya spor tesisi yaptık. İl spor merkezlerimizin yaz spor okulları kapsamında yaylalarda gençlerimize spor yaptırma imkanı sağladık. Ayrıca 15 yayla da hayata geçen spor merkezlerinin yanı sıra 20 spor merkezi daha yaparak toplamda 35 spor merkeziyle gençlerimize yaylalarda spor yapma imkanı sağlayacağız. Mersin artık tarihiyle, kültürüyle, deniziyle anılmıyor. Mersin artık spor turizmiyle anılıyor. Türkiye geneli bu yıl 102 bini aşkın sporcu Mersin’de ki müsabakalara geldiler. Bu ciddi bir rakamdır. Mersin dostluğun ve kardeşliğin merkezi oldu. İl spor merkezlerimiz yıl boyunca devam ediyor. Yıl boyunca spor yapmak isteyen spor tesislerimizden faydalanabilirler” dedi.
Konuşmaların ardından Mersin Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Spor Kulübü halk oyunları ekibi gösteri yaptı. Ardından artistik cimnastik ve judo branşı gösterileri yapıldı. Törenin sonunda ulusal, uluslararası müsabakalarda dereceye giren sporculara hediye verildi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments