Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaSPOR"Bedensel Engelliler Yelken Türkiye Şampiyonası" Mersin'de başladı

“Bedensel Engelliler Yelken Türkiye Şampiyonası” Mersin’de başladı

Türkiye’de bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Bedensel Engelliler Yelken Türkiye Şampiyonası’ Mersin’in ev sahipliğinde başladı.

25 Haziran, 1 Temmuz 2018 Tarihleri arasında Mersin Valiliği Himayelerinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve Türkiye Yelken Federasyonu işbirliği ile bu yıl ikincisi Mersin’in ev sahipliğinde organize edilen, ‘Bedensel Engelliler Yelken Türkiye Şampiyonası’ Mersin Balıkçı barınağında başladı.

Türkiye de ilk kez geçen yıl Mayıs ayında birincisi yine ilimizde düzenlenen Şampiyona Türkiye geneli 21 Bedensel Engelli Sporcunun katılımı ile Junior, bayanlar ve erkekler olmak üzere üç farklı kategoride milli takımlara seçilebilmek için kıyasıya mücadele edecek.

Altı gün sürecek olan ‘Bedensel Engelliler Yelken Türkiye Şampiyonası’ sonunda dereceye girecek olan sporcular Milli takımlara seçilerek ülkemizi 16-22 Eylül 2018 tarihlerinde Amerika’nın Sheboygan Kentinde düzenlenecek olan 2018 Paralimpik Dünya Yelken Şampiyonasında (2018 Para World Sailing Championships) temsil etme hakkı kazanacaktır.

Bugün Eleme yarışları ile başlayan ‘Bedensel Engelliler Yelken Türkiye Şampiyonası’ 1 Temmuz 2018 Pazar günü yapılacak olan Final müsabakalarının ardından düzenlenecek ödül töreni ile son bulacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments