Cuma, Aralık 8, 2023
Ana SayfaSİYASETVahap Seçer: "Kazanmaya en yakın tarafız"

Vahap Seçer: “Kazanmaya en yakın tarafız”

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, “Şu anda Mersin’de kazanmaya en yakın tarafız. Parti dışından çok ciddi bir destek alıyoruz. Ben inanıyorum ki, 31 Mart’ta tüm ilçelerde sandıkları patlatacağız” dedi.

Seçer, katıldığı bir programda şeffaf bir belediye başkanı olacağını belirterek, ” Korkacağım bir şey yok. Birilerine hesap verme, birilerine borç ödeme gibi bir derdim de yok. Bizim en büyük rakibimiz kendimiziz. Dışarıda bize karşı bir ilgi var. Ama kendi içimizdeki sorunları çözmemiz lazım. Benim dönemimde katılımcı bir belediyecilik sergileyeceğiz. Çok dinleyelim, az konuşalım. Çok iş, az konuşmakla olur” diye konuştu.

Seçer, daha sonra partisinin Akdeniz Belediye Başkanı adayı tarafından İstiklal Caddesi üzerinde kurulan seçim ofisinin açılışına katıldı. Vahap Seçer, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Seçim yaklaştıkça stres artıyor ama ben rahatım. Rehavete kapılmıyorum, çalışmayı bırakmıyorum elbette. Ama alandaki yansımaları aldığım için rahatım. Şu anda Mersin’de kazanmaya en yakın tarafız. Parti dışından çok ciddi bir destek alıyoruz. AK Parti aday çıkarmadı. Halkların Demokrasi Partisi aday çıkarmadı. Milliyetçi Hareket Partili seçmenler utangaç. İyi Partililer bizi kendilerinden biri olarak görüyor. Çok mu abarttım? Hayır abartmadım. İnsanlar değişim istiyor. İnsanlar bir aday etrafında buluşmak istiyor. Her yere, her mahalleye gidiyoruz ve insanlar bize dostane davranıyor. Birkaç sene önce bize kapısını bile açmayanlar bugün bize çay ikram ediyor, gül suyu döküyor.”

“Parti içindeki abilerime sesleniyorum”

Belediye başkan adayı olamayan bazı kişilerin küsüp kırıldığını, bu kişilerin CHP’nin oy kaybetmesine neden olabilecek davranışlara girebileceklerini ifade eden Seçer, “Parti içinde abilerimiz var, akil insanlar var. Onlara sesleniyorum. Gelin bu sorunu çözün. İnsanlar 29 Mart 2014 gecesi yaşadıkları travmayı bir daha yaşamak istemiyor. Aynı travmayı bir kez daha yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Buna müsaade etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Mersin’in, Türkiye siyaseti açısından önemli bir yer olduğuna dikkat çeken Seçer, “CHP siyaseti açısından da önemli bir yer. Aday adaylığı sürecinde herkes Mersin’i konuştu, seçimler öncesinde de ilgi odağı Mersin. Ben inanıyorum ki, yerel seçimlerde tüm ilçelerde sandıkları patlatacağız. Uygun bir iklim var, onu değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments