Cuma, Aralık 8, 2023
Ana SayfaSİYASETTuna: “Varsa belgeniz, atın ortaya”

Tuna: “Varsa belgeniz, atın ortaya”

Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, son günlerde kendisine yöneltilen suçlamalarla ilgili olarak, “Varsa bir belgeniz atın ortaya. Bizim ‘koltuk olmazsa ölürüz’ diyen bir anlayışımız yok” dedi.

“Varsa bir belgeniz atın ortaya”

Mersin’in Mut ilçesinde seçim ziyaretlerinde bulunan Hamit Tuna, İYİ Parti’den kendisine yönelen suçlamalar hakkında cevap verdi. Şeffaf ve hesap verebilen, üreterek büyüten projelerle kentte hizmete talip olduklarını vurgulayan Tun a şöyle konuştu:

“İşinizle ilgili olacaksınız, konularla bilgili olacaksınız ve işinizi takip edeceksiniz. Takip etmezseniz aday bile olamazsınız maazallah. Günü geçirirsiniz, bahaneyle Hamit Tuna’nın üstüne atarsınız. Böyle bir mantık ve anlayış yok. Allah’a havale ediyorum. Genel Başkanları benim hakkımda suç duyurusunda bulunuyor. Varsa bir belgeniz atın ortaya. Adaylık sürecini kaçır, ondan sonra da ‘Müsebbibi Hamit Tuna’ de. Böyle bir anlayış ve mantık olur mu? Mazlum ve mağdur rollerinde böyle bir seçim olmaz. Ispanaktan yağ çıkmaz. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın buradan oy çıkmaz. Ne biriktirdiysen siyasette yarın o karşına çıkar. Kucağında neyin varsa o çıkar senin karşına. Biriktireceksin ki, sonuç alacaksın. Onun için biz inandık, yol yürüyoruz.”

“Koltuk olmazsa ölürüz anlayışımız yok”

“Siyaset, kısmet ve nasip meselesidir. ‘Biz koltuk olmazsa ölürüz’ diyen bir anlayışımız yok. Bizim maksadımız bu kente hizmet etmek. Üç dönem belediye başkanlığı yaptım. 24 yıldır aktif siyasetteyim. 1999’da il başkanıydım. Biz, makamların en kralını ve yücesini gördük. Şükürler olsun ki, dünden bugüne hiç hayatımızı değiştirmedik ve değiştirmeyeceğiz.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments