Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaSİYASETMersin'de CHP ve MHP'li vekiller mazbatalarını aldı

Mersin’de CHP ve MHP’li vekiller mazbatalarını aldı

Mersin’de 24 Haziran’da yapılan seçimlerde CHP ve MHP’den Meclise girmeye hak kazanan milletvekilleri mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Sebahattin Aras’tan aldı.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin ardından CHP’den Mersin milletvekili seçilen Cengiz Gökçel, Alpay Antmen ve Ali Mahir Başarır, Mersin Adliyesi Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Konferans Salonu’nda yapılan törenle mazbatalarını aldı.

Törende açıklamalarda bulunan Antmen, “Bugün buradaysak, bugün buradaysam ve bir hukukçu olarak ben bu mazbatayı alabiliyorsam, bu sizler sizler sayesinde oldu. Çok daha fazla çalışacağız. Vatanımız, milletimiz ve bayrağımız için çok daha fazla çalışacağız ve birlikte başaracağız” dedi.

“Aradaki fark 4 bin 357 oy”

CHP’li vekillerin ardından MHP’den Mersin milletvekili seçilen Olcay Klavuz ile Baki Şimşek de mazbatalarını aldı. Şimşek, burada yaptığı açıklamada, “Sosyal medyada Nevin Zaimoğlu ile arasında oy farkı 400-500 diye konuşuluyor. Ben buradan belirtmek istiyorum, aradaki oy farkı 4 bin 357’dir” ifadelerini kullandı.

MERSİN’DE 24 HAZİRAN MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİNDE CHP VE MHP’DEN MECLİSE GİRMEYE HAK KAZANAN MİLLETVEKİLLER MAZBATALARINI İL SEÇİM KURULU BAŞKANI SEBAHATTİN ARAS’TAN ALDI.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments