Cuma, Aralık 1, 2023
Ana SayfaSİYASETKocamaz: “Üzerimize oyun üstüne oyun oynandı"

Kocamaz: “Üzerimize oyun üstüne oyun oynandı”

Mersin’de yerel seçimlerde aday olmayacağı ifade edilen Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bir etkinliğe katılmak için gittiği Malezya dönüşü kalabalık bir grup ile karşılandı.

Tarsus-Çamtepe gişelerinde araçları ile yerini alan binlerce kişi, ellerinde ‘Mersin seninle gurur duyuyor’ yazılı dövizler ile Kocamaz’ı karşıladı.

Gişelerde kendisini karşılayan kalabalıkla birlikte yürüyen Başkan Kocamaz, destek veren vatandaşlara teşekkür ederek, verdikleri destekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve son günlerde yaşanan gelişmelerden dolayı birlik, beraberlik ve sağduyu çağrısı yaptı.

“Elbette daha yapılacak çok hizmetimiz var”

Burada kalabalığa hitap eden Kocamaz, “Sizlerle 25 yıldır bu yolları yürüyoruz. Bugüne kadar Mersin’e, Tarsus’a ne kazandırdıysak, sizlerle beraber kazandırdık. Bölgemizi, Mersin’imizi, Tarsus’umuzu ve bütün ilçelerimizi sizlerin desteği ile hizmete doyurduk. Elbette daha yapılacak çok hizmetimiz var” dedi.

“Türkiye’de tek kişiyim”

Belediye başkanlığının hem zor hem de vebali çok ağır bir görev olduğundan kaydeden Kocamaz, “Allah’a çok şükür ki, 25 yıldır bize güvenenlerin güvenini boşa çıkarmadık. Derdimiz hizmet, sevdamız memleket dedik. Mersin’i bir bütün olarak gördük. Mersin’de yaşayan her kim varsa, kökeni, inancı, mezhebi, dünya görüşü, doğum yeri ne olursa olsun hepsini başımızın tacı ilan ettik. Hepinizin üzüldüğünü biliyorum. Ben de sizler üzüldüğünüz için üzülüyorum. Yoksa Cenab-ı Allah bu şerefli görevi sizlerin desteğiyle bana 5 dönem nasip etmiş. Türkiye’de hem muhalefet hem de 5 dönem aynı siyasi partiden belediye başkanlığı görevi yapan tek kişiyim. Biz ülkücüyüz, biz bu memleket, bu ülkeye, bu devlete gönülden bağlıyız” diye konuştu.

“Üzerimize oyun üstüne oyun oynandı”

15 Temmuz sürecinden sonra kriptolar tarafından üzerlerine oynanan oyunlardan bahseden Kocamaz “Başkan Kocamaz’ın Mersin’de yönetime gelmiş olması Mersin’de kendilerine göre düzen kuranların işine gelmedi. İlk günden bu yana üstümüze oyun üstüne oyun kurdular. Burhanettin Kocamaz’ı belki Tarsus’tayken yakından tanıyamamışlardı. Burhanettin Kocamaz’ın Allah’tan başka hiç kimseye eğecek bir boynu yoktur. Tabi ki tezviratlar ve yanlış anlamalar oldu ve en son sürece bu şekilde geldik. Halkımıza güveniyordum, zerre kadar endişe etmedim” ifadelerini kullandı.

“Anketlerde yüzde 40’ın üzerine çıktık”

Yaptırdıkları anketlerde vatandaşların yerel seçimler konusunda 24 Haziran’dan etkilenmediklerini gördüğünü dile getiren Kocamaz, şöyle devam etti; “Vatandaşımızın yerel seçimler konusunda kesinlikle 24 Haziran’dan etkilenmediğini, arkamızda artarak dik durduğunu gördük. Anketlerde yüzde 40’ın üzerinde, yani 2014 seçimlerinden 10 puan daha yüksek, vatandaşımızın bize destek verdiğini gördük. Ancak şuna inanıyorum ki bu son 10 günlük süreçte, partili partisiz, Mersin’in her yerinden bize ulaşan, mesaj veren insanlar bu işin çok daha fazla oyla rahat bir şekilde sonuçlanabileceğini gösterdi. Bizler ülkücüyüz, bizler belli bir kültürden geliyoruz, nasıl hareket edilmesi gerektiğin çok iyi biliriz. Onun için ben sizlerden rica ediyorum. Sosyal medyada zaman zaman görüyorum. Karşılıklı olarak hiçte benimsemeyeceğimiz ifadelerle birbirimizi üzebiliyoruz. Ben sizlerden rica ediyorum. Kim ne yaparsa yapsın sizler metanetinizi koruyunuz. Sizler saygı ve sevgi çerçevesinin dışına acıkmayınız. Sizler Mersin’e sahip çıkmaya devam ediniz. Biz belediye başkanı olmuşuz olmamışız, ama şunu herkes bilsin ki Burhanettin Kocamaz ölünceye kadar bu millete, bu Mersin’e, bu Tarsus’a hizmete devam edecektir.”

“Ne yaparsak yapalım saygıyı, sevgiyi, barışı, hoşgörüyü hedefleyerek en iyisini yapmaya çalışalım. İnşallah ortamı germeden, sakin bir şekilde süreci izlemeye devam edelim” dedi.

Sözleri sık sık ‘Mersin seninle gurur duyuyor’ gibi sloganlarla kesilen Başkan Kocamaz, coşkulu kalabalığa teşekkürlerini ileterek konvoy eşliğinde Mersin’e geldi. Tarsus’ta başlayan şehir turu Başkan Kocamaz’ın evinin önünde son buldu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments