Cuma, Aralık 8, 2023
Ana SayfaSİYASETKocamaz: “Parti içinden vurulduk”

Kocamaz: “Parti içinden vurulduk”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın adaylık listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na geç teslim edilmesi sebebiyle, İYİ Partiden aday olamayacağı iddiaları ile ilgili yaptığı açıklamada, “Hamit Tuna’nın; göreceksiniz, Kocamaz İyi Parti’den aday olamayacak açıklaması doğru çıktı” dedi.

Kocamaz’ın yaptığı yazılı açıklama: 

Sevgili Mersinliler, Değerli Yol Arkadaşlarım; Seçimi açık ara alacağımız bir durumda iken Parti içinden vurulduk. Biz vurulduk. Biz ne ihanetler gördük! Ama asla yılmadık. Maalesef Sayın Hamit Tuna’nın göreceksiniz Kocamaz İYİ Partiden de aday olamayacak değerlendirmesi doğru çıktı.

Şunu herkes bilmelidir ki, henüz son sözümüzü söylemiş değiliz. Kim ne derse desin. Biz hala pes etmedik. Herkes rahat olsun ve bizi izlemeye devam etsin. Mutlaka bir yol bulacak ve Mersin’i entrikalar ve ayak oyunlarıyla birilerine teslim etmeyeceğiz.”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti adayı Burhanettin Kocamaz’ın adaylığı, aday listesinin İl Başkanlığı tarafından Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) yaklaşık yarım saat geç teslim edilmesi nedeniyle riske girdi.

Edinilen bilgiye göre, İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı görevlileri adayların listesini saat 17.00’den sonra YSK’ya teslim etti. Listelerin teslimi, mesai saati bitiminden yaklaşık yarım saat sonra gerçekleşirken, YSK görevlilerinin listeyi tutanak tutarak teslim aldığı öğrenildi. Tüm bu gelişmelerin ardından Kocamaz’ın adaylığına YSK’nın karar vereceği öğrenildi.

Öte yandan yaşanan gelişmeler üzerine İYİ Parti Mersin il yönetiminin görevden alındığı ileri sürüldü.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments