Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaSİYASETKocamaz : “Bana hiç söylenmeden Hamit Başkan aday yapıldı"

Kocamaz : “Bana hiç söylenmeden Hamit Başkan aday yapıldı”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Ben çekildiğim için Hamit Başkan aday yapılmadı. Bilakis bu durum bana hiç söylenmeden Ankara’ya çağrılıp aday yapıldı. Dolayısıyla Hamit Başkan’ın “Burhanettin Başkan çekildiği için ben görevi kabul ettim” sözü gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

Başkan Kocamaz, Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ankara’da bulunma sebebinin sağlığı ile ilgili bir rahatsızlıktan dolayı kontrolünün olduğunu, belediye başkanlığı adaylığı ile ilgili olmadığını söyledi. Bazı vatandaşların kendisini arayarak, Hamit Tuna’nın Anamur, Aydıncık ve Bozyazı ziyaretlerinde yaptığı açıklama ile ilgili gerçeği kendisinden öğrenmek istediklerini belirterek şöyle konuştu:

“Orada Hamit Tuna Bey daha önce İl Teşkilatında açıkladığı gibi ben adaylıktan çekildiğim için aday olduğunu,yoksa ben çekilmesem aday olmayacağını söylemiş. Bu konu maalesef doğru değil. Zira ben hiçbir yerde aday olmayacağım demedim. Sadece Eylül ayı Meclis toplantısında(Pazartesi günü) yaşadığımız sıkıntılar ve yasalardan kaynaklanan yetki karmaşası gibi konularla ilgili serzenişte bulundum.

Benim söylediğim şu; Bu şartlarda Belediye başkanı olsanız ne olur,olmasanız ne olur? Aday olup olmamayı kafamda tartışıyorum dedim. Oysa Hamit Başkan çok daha önceden salı günü için Ankara’ya çağrılmıştı. Ben bunu salıdan önceki cuma günü öğrenmiştim. Hamit başkan benden çok daha önce bu durumu biliyordu. Yani ben çekildiğim için Hamit Başkan aday yapılmadı. Bilakis bu durum bana hiç söylenmeden Ankara’ya çağrılıp aday yapıldı. Dolayısıyla Hamit Başkanın “Burhanettin Başkan çekildiği için ben görevi kabul ettim” sözü gerçeği yansıtmamaktadır. Kamu oyunun ve tüm dava arkadaşlarımızın bu konuda bana tekrar tekrar aynı soruyu sormaması için böyle bir açıklama yapma gereği duyulmuştur. Bu vesile ile 25 yıldır yılmadan bıkmadan yorulmadan birlikte yol yürüdüğümüz, halende bütün baskı ve tehditlere rağmen bizden dua ve desteklerini esirgemeyen bütün dava ve hizmet arkadaşlarıma selam ve saygılarımı sunuyor cümlesini Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments