Cuma, Aralık 8, 2023
Ana SayfaSİYASETHamit Tuna 'dan 40 yıl önceki okuluna ziyaret

Hamit Tuna ‘dan 40 yıl önceki okuluna ziyaret

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kent merkezindeki okulları ziyaret etti.

Mehmet Adnan Özçelik Anadolu, Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu, Çağdaşkent Anadolu ile Mersin Yusuf Kalkavan Anadolu liselerine yaptığı ziyaretlerde okul müdürleri, okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Tuna, günün anısına çiçek takdim ederek, tüm eğitimcilerin Öğretmenler Günü’nü kutladı. Kendisinin de daha önce Isparta Endüstri Meslek Lisesi’nde teknik öğretmenlik yaptığını belirten Tuna, “24 Kasım 1982 tarihinde Isparta Endüstri Meslek Lisesi’nde teknik öğretmenliğe başladım ve iki yıl sonrasında da Meslek Yüksek Okulu’nda eğitmenlik yaptım. Görevi bırakarak, ticarete atıldım ve Mühendislik Fakültesini bitirdim. 15 yıldır Toroslar Belediye Başkanlığı görevini yürütüyorum. 2004 yılında göreve geldiğimizde bir çalışma yol haritası çizdik. Toroslarımız sağlığın, eğitimin ve gençliğin merkezi olacak dedik. Milli Eğitim Müdürlüğüne 25 okul yeri verdik. Bu girişimimizle Toroslar, Mersin’in en fazla eğitim kurumuna sahip ve Türkiye’de en fazla okul yeri veren belediye konumundadır. Eğitim kurumlarına yaptığımız bakım ve destek çalışmalarının yanı sıra her eğitim öğretim yılı öncesinde 20 okulumuzun dış cephe boyamasını da yaparak, okul idarecilerimize kolaylıklar sağladık. Eğitim ve öğretime desteklerimiz, bundan sonra da artarak devam edecektir” dedi.

Tuna ayrıca 40 yıl önce mezun olduğu Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni de ziyaret etti. Okuldaki teknik atölyeleri ve sınıfları gezerek, okul idarecileri ve öğretmenlerden eğitim faaliyetleri ile ilgili bilgiler alan ve öğrencilerle sohbet eden Tuna, öğrencilik yıllarını ve anılarını tazeledi. Tuna, tüm öğrencilerden çok çalışmalarını ve hayallerinin peşinden gitmelerini de tavsiye etti.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments