Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaSİYASETCumhur İttifakının Mersin’deki belediye başkan adayları tanıtıldı

Cumhur İttifakının Mersin’deki belediye başkan adayları tanıtıldı

AK Parti ile MHP arasında yerel seçimlerde de devam ettirilecek olan Cumhur İttifakının Mersin’deki belediye başkan adayları, binlerce kişinin katıldığı mitingde tanıtıldı.

Eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumunun bulunduğu alanda gerçekleştirilen mitinge, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, milletvekilleri, belediye başkan adayları ile iki partiden binlerce kişi katıldı.

Lütfi Elvan, “Bizim birliğimiz ve beraberliğimiz her şeyden daha önemli. Bu ülkenin birliği, bütünlüğü, bekası için 31 Mart’ta kadar geceli gündüzlü çalışacağız. 31 Mart akşamı büyükşehir ve ilçelerde zafer yazacağız. Cumhur İttifakıyla Mersin’i şahlandıracağız, ayağa kaldıracağız. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Hamit Tuna kardeşimin hepimiz arkasında olacağız. Güçlü bir şekilde Hamit Tuna kardeşimizi destekleyeceğiz. Biz Mersinli kardeşlerimin ne kadar değerli, ne kadar ince, ne kadar hassas olduğunu iyi biliyoruz. Burada Yörük kardeşlerim, burada Türkiye’nin 4 bir yerinden gelen kardeşlerimiz var. Biz bir bütünüz. Bir olacağız, beraber olacağız hep birlikte Mersin, hep birlikte Türkiye olacağız” dedi.

Cumhur İttifakının Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna da gelinen süreçte Cumhur İttifakı ile birlikte büyükşehir ile birlikte tüm ilçeleri almak için çalışacaklarını kaydederek, “Bizi biliyorsunuz. Biz belediyeciliği 15 yıldır yokluk ve zorluk içerisinde nasıl yaptığımıza şahit oldunuz, tanık oldunuz. Allah’ın izniyle yetkisi, hakları, ekonomisi daha fazla olan büyükşehiri aldığımız taktirde 13 ilçe belediye başkanıyla birlikte bu kenti Türkiye anlamında değil, dünya kenti yapacağız. Havayı delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir. Bugüne kadar hep destek oldunuz, bugünden sonrada hep destek olacağınıza yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından bütün belediye başkan adayları kürsüye tek tek çağrılarak, tanıtıldı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments