Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaSİYASETCHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer oldu

CHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer oldu

CHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer oldu.

 

CHP Merkez Yürütme Kurulu, yerel seçim öncesi adaylarını belirlemek üzere CHP Genel Başkan Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Yerel seçimlerde aday gösterilmesi beklenen 100 kişilik isim listesi Parti Meclisi’nin onayına sunuldu. CHP Merkez yürütme kurulunda, CHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Vahap Seçer’in adı konusunda uzlaşıldı.

CHP Parti Meclisi’nin onayından sonra resmi açıklama yapılması bekleniyor.

 

VAHAP SEÇER kimdir?

23.  ve 24. Dönem CHP Mersin milletvekilliği yapan Vahap Seçer; 5 Ekim 1963 tarihinde Mersin ili Tarsus ilçesinde doğdu.

İlköğrenimini Tarsus’ta Hürriyet İlköğretim Okulu’nda, orta öğrenimini Cengiz Topel Lisesi’nde yapan Seçer, liseyi Adana’da Motor Teknik Lisesi’nde yüksek öğrenimini ise Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde tamamladı.

Kahramanmaraş Pazarcıklı bir ailenin çocuğu olan Meral Seçer ile evli olan Vahap Seçer 1991 ve 1996 doğumlu iki erkek evlat sahibidir.

Vahap Seçer, henüz 24 yaşında iken Seçer Tarım ve Yağ Sanayi AŞ’yi 1987 yılında kurmuştur. Seçer, genç yaşlarında ilgi duyduğu siyasette Demokratik Sol Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Örgütlerinde ilçe başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliği de dahil, her kademede görev almıştır.

CHP’de Kurultay Delegeliği, Parti Meclisi Üyeliği de yapan Vahap Seçer; 2007 yılında gerçekleştirilen Genel Seçimi için partisinin Mersin’de yapmış olduğu Ön Seçim Yoklaması’nda 1. Sıradan çıkarak milletvekili adayı olarak girmiş ve 23. Dönem Mersin Milletvekili olmuştur. Seçer, daha sonra 2011 Genel Seçiminde de CHP Mersin Milletvekili olarak TBMM’de görev yapmıştır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments