Belediye başkanları buluştu

0
351

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz’ı ziyaret etti.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın yanı sıra Mezitli Belediye Meclis Üyeleri ve bürokratların da katıldığı ziyarette, Mersin’e hizmet için belediyelerin uyumlu çalışmasına dikkat çekildi. İlk buluşmaya ev sahipliği yapan Yılmaz’a teşekkür eden Başkan Tarhan, “Siyasi görüş ne olursa olsun bu kent için belediye başkanlarının birlikte hareket etmesi önemlidir” dedi.

Başkan Tarhan, ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede “Merkez İlçe Belediye Başkanları olarak belirli aralıklara buluşulmasını prensip olarak belirlediklerini ancak ilk buluşmaya Yenişehir Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit önceden belirlenen bir programı nedeniyle İstanbul’da olmasından dolayı katılamadı. Programımız arasında ziyaret etmeyi düşündüğümüz Akdeniz Belediye Başkanımız Mustafa Gültak ile Umre ziyaretinde olmasından dolayı bir araya gelemedik. İleri ki süreçte Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ı da ziyaret edeceğiz. Mersin’de bulunan Tarsus Belediye Başkanımız Haluk Bozdoğan’la birlikte Sayın Atsız Afşin Yılmaz’ı ziyaret ettik.Çok olumlu bir görüşme oldu. Dostane bir ortamda çalışmalarımızı, fikirlerimizi birbirimize aktarma şansı bulduk. Amacı Mersin’e hizmet olan Başkanlarımızla buluşmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Çeşitli platformlarda bir araya geldiklerini ifade eden Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz, “Kenti yöneten insanlar olarak hepimizin ortak amacı Mersin’in gelişmesi, kalkınması ve vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaktır. Ancak bu buluşma daha rahat bir ortamda sohbet havasında gerçekleşti. Bu amaç doğrultusunda iş birliği ve koordinasyon içerisinde çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz