Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaSİYASETBahçeli, Kocamaz’ı MHP’ye davet etti

Bahçeli, Kocamaz’ı MHP’ye davet etti

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı helalleşmeye çağırarak, MHP’ye katılmaya davet etti.

Gazetecilere verdiği yemekte, basına açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kocamaz’ın adaylığı ile ilgili şöyle konuştu:

“Kocamaz Bey, uzun yıllar MHP’nin Tarsus ve büyükşehir belediye başkanlığını yapmış olan bir arkadaşımızdır. Hem siyasi tecrübesi vardır, hem de belediyecilik anlayışında yüksek bir tecrübeye sahiptir. Seçimlerin ne şekilde olması gerektiği konusunu bilenlerden birisidir. Böyle bir durumda, Mersin’de Kocamaz Bey’in saat 17.25 itibariyle isminin verilmemesi hayli düşündürücüdür. Bunu kim düşünmelidir? Burhanettin Bey düşünmelidir. Bunu kim düşünmelidir, İYİ Parti Genel Merkezi düşünmelidir. Burada gerçekten bir ihmal mi vardır veya bir art niyet mi vardır veya Zillet İttifakının farklı bir boyutu mu vardır? Bunları hep beraber göreceğiz. Bize göre Burhanettin Bey tecrübeli bir belediye başkan adayıydı. Bu seçimde de 50 yıllık siyasi partisinden ayrılmanın üzüntüsüyle başka bir partiden aday olmayı düşünmüştü.

Bana göre, siyasi hayatımızda Mersin açısından bir kayıp olmuştur. Burhanettin Bey’e destek veren insanların artık bu gerçeği görerek, Adana’da 50’nci yıldönümümüzde yaptığımız büyük bir davetimiz oldu biliyorsunuz, yarından itibaren o davete icabet etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Gelin hep beraber olalım bir daha helalleşelim. Bu defa Mersin’i daha güçlü bir şekliyle alalım derim. Davetim herkese açık Burhanettin Bey’e de.. Hali hazırda ülkede nefes alan her insanımıza açıktır, ama nefes alan insanlar da virüs taşıyorsa ona da dikkat edeceğiz.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments