Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaSİYASETAktay: "Adayımız CHP ilke ve değerleriyle yoğrulmuş biri olacak"

Aktay: “Adayımız CHP ilke ve değerleriyle yoğrulmuş biri olacak”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanı Adil Aktay, CHP’nin büyükşehir belediye başkan adayıyla ilgili olarak, “Adayımız elbette sosyal demokrat, halkçı, katılımcı, insan odaklı bir belediyecilik anlayışına sahip, CHP ilke ve değerleriyle yoğrulmuş, örgütümüzün gönül rızasını almış bir isim olacaktır” dedi.

Aktay, parti binasında düzenlediği toplantıda, CHP’nin muhtemel Mersin Büyükşehir Belediye başkan adayına yönelik son günlerde ortaya atılan iddialara ilişkin yaptığı açıklamada, her seçim döneminde olduğu gibi, bugünlerde de belediye başkan adayı olarak pek çok isimin konuşulduğunu, konuyla ilgili olarak, “duyumlar”, “kulis bilgileri” gibi, belirsiz kaynaklara dayandırılan haberler yayınlandığını söyledi.

“Adayımız bugünden bellidir”

CHP’nin aday adaylarının çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Aktay, “Bu açıdan, Cumhuriyet Halk Partisi’nde başka hiçbir partide görülmeyen bir üretkenlik ve demokratik zindelik söz konusudur. Ayrıca başvuru süresi bitmiş değildir, başka değerli arkadaşlarımızın da aday adayı olması mümkündür. Elbette büyükşehir belediyesi adayının kim olacağı konusunda herkes fikir jimnastiği yapabilir ama aslında o kişinin kim olacağı bugünden bellidir. Adayımız elbette sosyal demokrat, halkçı, katılımcı, insan odaklı bir belediyecilik anlayışına sahip, Cumhuriyet Halk Partisi ilke ve değerleriyle yoğrulmuş, örgütümüzün gönül rızasını almış bir isim olacaktır” ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ MERSİN İL BAŞKANI ADİL AKTAY, CHP’NİN MUHTEMEL MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN ADAYIYLA İLGİLİ OLARAK SON GÜNLERDE YAYINLANAN KİMİ HABER VE YORUMLARLA İLGİLİ BİR BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLEDİ.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments