Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaSİYASETAkşener: "Mersin'i yüzde yüz biz alacağız"

Akşener: “Mersin’i yüzde yüz biz alacağız”

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yüzde yüz biz kazanacağız” dedi. Akşener’in bu açıklaması kulislerde “Burhanettin Kocamaz ile mi anlaştılar” sorusunun sorulmasına sebep oldu.

Habertürk köşe yazarı Muharrem Sarıkaya bugünkü köşe yazısında, İyi Parti lideri Meral Akşener’in “Mersin ve Manisa’yı yüzde yüz biz alacağız” dediğini yazdı. Akşenerin CHP ile yerel seçimde ittifak konusunu “Hayır” diye kestirip atmadığını belirterek “Yerel seçimlerin kendi özelliği vardır, her siyasi parti tabanı çatıdaki dayatmaya karşı çıkar. Zaten yerel seçimin yasal bir zemini yok. Ama taban tavanları zorlar. Bunu bir ittifak olarak görmüyorum. İş birliği dediğimiz noktayı ‘evet’ veya ‘hayır’ anlamında taban zorlar. İş birliğini taban belirler. Ona da karşı koymamız zor olur…” dedi.

Akşener “İstanbul, Ankara İzmir, bir ölçüde Eskişehir, Manisa, Aydın, Antalya, Adana, Mersin çok önemli. Bu şehirlerin tamamı referandumda hayır oyu verdi. Bunları alabilme imkanımız var Ama Manisa ve Mersin’i %100 biz alacağız.” dedi.

İyi Genel Başkan yardımcısı Buğra Kavuncu’nun, Kocamaz iddiaları için ise “talep gelirse değerlendiririz” ifadesi; Akşener’in “Mersin’i %100 biz alacağız” demesi ve Kocamaz’ın partisiyle ilgili memnun olmayan son açıklamalarından sonra, İyi Parti Mersin Büyükşehir adayınının Kocamaz olabileceği konuşulmaya başlandı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments