Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaSilifkeKalp ve akciğer hastası küçük Batın'ın tablet mutluluğu

Kalp ve akciğer hastası küçük Batın’ın tablet mutluluğu

Mersin’in Silifke ilçesinde kalp ve akciğer hastası 8 yaşındaki Batın Ever’in çok isteyip fakat ailesinin alamadığı tableti, Yeşilovacık eski Belediye Başkanı İhsan Küpük hediye etti.

Doğuştan kalbi ve akciğerinin aynı damar üzerinden çalışması nedeniyle nefes darlığı ve kalp yetmezliği hastalığıyla mücadele eden Batın Ever’in annesi Halime Ever, oğlunun iyileşmesi için gitmedik doktor bırakmadıklarını fakat çaresinin şu ana kadar mümkün olmadığını söyledi.

Doktorların yapay damar tavsiyesinde bulunduğunu fakat yüzde 20 gibi bir yaşama olasılığı sunulunca oğlunu ameliyat ettirmek istemediğini belirten anne Halime Ever, “Oğlum şu an 8 yaşında ama vücut gelişimi 6 yaşa eşit. Biz 900 rakımdan aşağıda bir hayat süremiyoruz çünkü oğlumun sıcaklardan dolayı nefesi daralıyor. Keşlitürkmenli köyünde bir hayat kurduk ve oğlumu burada yaşatmanın telaşı içindeyim. Ben inanıyorum ki her geçen gün ilerleyen tıp benim oğlum içinde bir çare bulacak. Ben burada hayatımızı dağdan kozalak toplayıp pekmez yaparak ya da el yapımı ekmek yaparak kazanıyorum. Allah’a şükür devletimiz de yardımda bulunuyor. Yine de oğlumun her istediğini alma imkanım olmuyor. Uzun zamandır tablet istiyordu. Hayırsever vatandaşımız eski Belediye Başkanlarımızdan İhsan Küpük duymuş ve almış gelmiş. İnanın oğluma dünyaları verseniz bu kadar sevinemezdi. İhsan Küpük benim oğlumu sevindirdi Allah’ım da onu sevindirsin. Allah razı olsun. İnsanlığın, paylaşımın ölmediğini duygusunu bizlere yaşattığı için ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Küçük bir hediye ile büyük bir mutluluğa vesile olan hayırsever İhsan Küpük ise, “Uzun yıllar Silifke’nin Yeşilovacık Belediyesi’nde bir dönem başkanlık yaptım. Görevde bulunduğum süre içerisinde gerçekten de ihtiyaç sahibi insanlara yeteri kadar ulaşamadığımızı fark ettim. O günden sonra nerede yardıma muhtaç bir insanı duysam üşenmeden oraya gider, karınca kararınca bir yardımda bulunmayı isterim. Allah’ım kimseyi bir başkasına muhtaç etmesin elbette ki ama bizde varsa olmayanla paylaşmakta Müslümanlığın ve insanlığın gerektirdiği davranıştır. Bugün de bir basın mensubu aracılığı ile Batın kardeşimizin rahatsızlığını duydum. Annesi hayatlarını kazanmak için yufka yapıp satarak oğlunu kimseye muhtaç etmemeye çalıştığına da tanık olduk. Biz de tableti çok istediğini duyduğumuz için hemen alıp Batın’ın yanına geldik. Ne mutlu bize ki küçük bir hediye ile büyük bir mutluluğa sebep olduk. Çocukların gülüşüdür geleceğimizi şekillendirecek olan. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Sağlıklı bireylerin yetişmesi vatana milleti hayırlı evlat olmaları için sadece anne baba değil toplum olarak bizler de sorumluyuz ki yarınlarımızı emanet edebilelim” diye konuştu.

Batın Ever ise, “Gelen amca bana hediye getirdiğini söyledi ya ben hemen tahmin ettim. Bana tablet mi aldın dedim. Çok istiyordum tableti çok teşekkür ediyorum” dedi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments