Cuma, Aralık 8, 2023
Ana SayfaÖZEL HABERMersin'in tenisteki gururu Duru Yağmur, uluslararası turnuvada 'çiftlerde şampiyon, teklerde ise 2....

Mersin’in tenisteki gururu Duru Yağmur, uluslararası turnuvada ‘çiftlerde şampiyon, teklerde ise 2. oldu’

Mersin’in başarılı tenis oyuncularından Duru Yağmur, Ankara’da düzenlenen Uluslarası Tennis Europe Hitit Cup 14 yaş Tenis Turnuvasında, büyük başarıya imza atarak çiftlerde şampiyon olurken, teklerde ise 2. oldu.

4 farklı ülkeden toplam 50 oyuncunun 25 çift olarak katıldığı Tennis Europe Hitit Cup duble maçlarına, Duru Yağmur partneri Zeynep Naz Dara ile katıldı.

İlk turu bay geçtikten sonra ikinci turda, Rusya’dan Anna Karaseva-Natalia Lukashova ikilisini 6-2, 6-2; Eylül Akkoyun-Deniz Gülseven’i 6-2, 6-0; yarı finalde Eda Arlı- Defne Cırpanlı’yı 6-4, 3-6, 10-5 ; finalde ise Senem Ocal-Selya Rakkı ikilisini iyi bir oyunla 7-5, 6-4 yenerek şampiyon oldular.

DURU YAĞMUR, PARTNERİ ZEYNEP NAZ DARA İLE KATILDIĞI ‘TENNİS EUROPE HİTİT CUP ÇİFTELERDE ŞAMPİYON OLDU.

Duru Yağmur’un mücadele ettiği Tennis Europe Hitit Cup Teklerde ise 64 oyuncu turnuvaya katıldı. Duru Yağmur, ilk turda Hayrunissa Çelik’i 6-0 6-0 ; Özge Yüksel’i 6-0, 6-0 ; Anne Karseva’yı 6-2, 6-2 ; Defne Cırpanlı’yı 6-2, 6-2 ; yarı finalde ise Selya Rakkı’yı 6-2, 6-1 yenerek finale çıktı. Finalde karşılaştığı Rus oyuncu Valery Gynina’ya 6-1, 6-1 yenilen Duru Yağmur, uluslararası bir turnuvada teklerde 2. olma başarısını gösterdi.

EUROPE HİTİT CUP TURNUVASI TEKLER’DE 1. VALERY GYNİNA İLE 2. OLAN DURU YAĞMUR’UN ÖDÜLLERİNİ, TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU BAŞKANI CENGİZ DURMUŞ VERDİ

Turnuva’ya bir şampiyonluk, bir ikincilikle veda eden Duru Yağmur, turnuvada başarılı olduğu için çok mutlu olduğunu belirterek, daha çok çalışarak bir sonraki turnuvada teklerde de 1. olmayı amaçladığını dile getirdi. Aynı zamanda tenis antrönörü olan babası Cuma Durgun ise turnuvada kızının başarılı olmasından mutluluk duyduğun dile getirerek, bu tür turnuvalarda kızının eksiklerini daha iyi gördüğünü, bu eksiklerini kapatırsa uluslarası turnuvalarda çok daha başarılı olabileceğini söyledi.

Kızının Mersin’de TOHM tenis takımının da oyuncusu olduğunu dile getiren Cuma Durgun, kızının başarılarında katkısı bulunan Tohm antrenörü Cengiz Tan’a ve fitness antrenörü Oktay Zırhlı’ya teşekkür etti.
(Mersin İNTERNET HABER-ÖZEL)

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments