Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaÖZEL HABERAytuğ Atıcı "Ekmeği 50 kuruşa düşüreceğiz"

Aytuğ Atıcı “Ekmeği 50 kuruşa düşüreceğiz”

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Aytuğ Atıcı, çiftçinin buğdayına taban fiyat vererek talip olacaklarını, aldıkları buğdaydan “ucuz un” üretimi yapacaklarını, mevcut halk ekmek fabrikasının kapasitesini de 100 bine çıkararak, ekmek fiyatını 50 kuruşa düşüreceklerini söyledi.

Aytuğ Atıcı, Mersin Ekmek Fabrikası’nın kapasitesinin 80 bin olmasına rağmen 45 bin ekmek ürettiğini belirterek, birazcık dokunuşla kapasitenin 100 bine çıkabileceğini söyledi. Buğdaya taban fiyat vererek çiftçinin buğdayına talip olacaklarını belirterek, bu şekilde çiftçiyi tüccara yem etmeyeceklerini söyledi. 1 lira taban fiyata alacakları buğdaydan ucuz un elde ederek, ucuz ekmek yapımına katkıda bulunacaklarını söyleyen Atıcı, projelerinin birbiriyle bağlantılı olduğunu, buğdaydan arta kalan küspeden de hayvan yemi elde edip, bununla da hayvancılığı destekleyeceğini söyledi.

Ucuz ekmek satışından dolayı fırıncı esnafının olumsuz etkilenmesini istemediğini belirten Atıcı, “çiftçiden aldığımız buğdaydan ürettiğimiz unu, fırıncı esnafına daha ucuza satarak, ucuz ekmek dolayısıyla bu durumdan olumsuz etkilenmemesini sağlayacağız” dedi.

“Suyun ilk 10 tonunu yarı fiyata vereceğiz”

Mersin’de en büyük sorunun geçim sıkıntısı olduğunu belirten Atıcı, halka doğrudan dokunan diğer can suyu projesinin de ucuz su olduğunu belirtti. Mersin’de suyun göbeğinde yaşadıklarını belirten Atıcı, “mesken için suyun tonu en düşük tarifeden bize 6 liraya mal oluyor. 12 tonun üzerine giderek katlamalı devam ediyor. Bu durum ihtiyaç sahibi olan insanları çok olumsuz etkiliyor. Bu nedenle bir çalışma yaptık, Çalışmalarımızın sonunda, suyun ilk 10 tonunu yarı fiyata verebileceğimizi gördük” dedi.

Özel Haber – Mersin İNTERNET HABER

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments