Cuma, Aralık 8, 2023
Ana SayfaMezitliMezitli Belediyesi, Dünya şampiyonu oldu

Mezitli Belediyesi, Dünya şampiyonu oldu

Çin’de düzenlenen ve 213 şehirden 313 başvurunun yapıldığı Uluslararası Guangzhou Kentsel İnovasyon Ödüllerinde, yarışmaya Kadın Üretici Pazarları projesiyle katılan Mezitli Belediyesi; Sidney, Newyork ve Milano gibi dünya devi kentleri geride bırakarak şampiyon oldu.

 

 

Mezitli Belediyesi, Çin’de düzenlenen ve dünyanın birçok ülkesinden katıldığı Uluslararası Guangzhou Kentsel İnovasyon Ödüllerinde şampiyon oldu. Dünya devi denilebilecek büyük belediyelerle yarışan Mezitli Belediyesi’nin adının açıklanması sırasında büyük coşku yaşandı. Başta Ankara Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Çin’de bulunan Türkiye heyeti Mezitli Belediyesi’nin bayrağını salladı. Kararın açıklanmasıyla büyük coşkunun yaşandığı Guangzhou’da bazı heyet üyelerinin duygulanarak ağladıkları da görüldü.

 

 

“Ödülümüzü, Kadın Üretici Pazarı’nda tezgâh açan kadınlarımızla paylaşıyorum.”

 

 

Yarışma nedeniyle Çin’de bulunan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli’de yaşayan kadınların sosyal statülerini yükseltmek amacıyla hayata geçirdikleri çok sayıda projeden birisi olan Kadın Üretici Pazarının, şampiyonluğunun gururunu yaşadıklarını ifade etti.

 

Kadın Üretici Pazarı ziyaretlerinde kadınların gözlerindeki minnettarlığın ve sevgi ifadesinin tüm ödüllerin üzerinde olduğunu ifade eden Başkan Tarhan, “Bizim için önemli olan kadınımızın ekonomik ve sosyal açıdan güçlenerek çağdaş Türkiye’ye katkı sağlamalarıdır. Zaten biz bu hazzı ve gururu sürekli yaşıyoruz. Yakaladığımız başarının Çin’de ‘Uluslararası Guangzhou Kentsel İnovasyon Ödülleri’ kapsamında şampiyonlukla ödüllendirilmesi gururumuzu katladı. Ödülümüzü, Kadın Üretici Pazarı’nda tezgâh açan kadınlarımızla paylaşıyorum. Teşekkürler Türkiye, teşekkürler Mezitli” dedi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments