Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaMezitliMezitli 2. Aktif Yaş Alma Merkezi açıldı

Mezitli 2. Aktif Yaş Alma Merkezi açıldı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yıldönümü dev bir açılışa sahne oldu. Alman Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı’ndan alınan hibe desteği ve Tempelhof-Schöneberg Belediyesi işbirliği ile Mezitli Belediyesi tarafından yaptırılan 2. Aktif Yaş Alma Merkezi açıldı.

Eski Tece Belediye Binası yanında yaptırılan 2. Aktif Yaş Alma Merkezi açılışında Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Mezitli Belediyesi’nin kardeş kenti Almanya’nın Tempelhof-Schöneberg Belediye Başkanı Angelika Schöttler, her iki kentin belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.

Mimari yapısıyla da dikkat çeken, içerisinde aktivite alanları, dinlenme mekânları, toplantı salonları gibi çok sayıda farklı birimin yer alacağı Aktif Yaş Alma Merkezi’nin açılışında konuşan Tempelhof-Schöneberg Belediye Başkanı Angelika Schöttler, Mezitli Belediyesi ile özel bir birliktelik yakaladıklarına dikkat çekti. Schöttler; “Başka kardeş şehir ilişkilerimiz de var ancak Mezitli Belediyesi ile daha özel bir diyalog ortamı yakaladık. Bu ortamı sağlayan başta Sayın Belediye Başkanımız Neşet Tarhan olmak üzere tüm ekibine sonsuz şükranlarımı sunarım. Biz Sayın Neşet Tarhan’la birlikte 2 yıl önce planlamıştık. Ancak bu kadar kısa süre içerisinde böylesi güzel bir yapının çıkması bizi ayrıca gururlandırdı. Küçük bir payımız olduysa ne mutlu bize” dedi. Konuk Belediye Başkanı Schöttler, geçtiğimiz günlerde Tunceli’de şehit olan iki askerimizle ilgili üzüntülerini de dile getirdi.

“KENTİN SAĞLIKLI OLMASI İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ”

Atatürk’ün yolunda vatandaşa hizmet etmeye gayret gösterdiklerinin altını çizen Başkan Tarhan, “Biz belediye olarak insanların sağlıklı olarak yaşadığı mutlu bir Mezitli hayal ediyoruz. Bunun için sıfır yaşından ileri yaşlara kadar her vatandaşımıza hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. Anaokulumuzda minik yavrularımızı aydınlık bir geleceğe hazırlarken, emekli evimiz ve Aktif Yaş Alma Merkezimizde ileri yaştaki insanlarımızın daha kaliteli bir yaşlılık geçirmeleri için imkânlar hazırlıyoruz. Hobi Bahçeleri, Kadın Üretici Pazarları, Gönüllü Evleri, Gençlik Merkezlerimizle bireylerin sağlıklı olması dolayısıyla kentin sağlıklı olması için çaba gösteriyoruz. 1. Aktif Yaş Alma Merkezi’nde yakaladığımız başarının cesareti ve gücüyle Mezitli’de böyle merkezlere daha çok gereksinim olduğunu gördük. Kardeş şehrimiz de bize destek olunca 6 ay gibi kısa sürede minimize ettiğimiz bir maliyetle bu projeyi hayata geçirdik” dedi.

Başkan Tarhan, konuşmasında ayrıca yeni bir anaokulununönümüzdeki günlerde Akdeniz Mahallesi’ne yapılacağının müjdesini verdi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments