Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaMezitliJakarandalar, Mezitli'de yeniden çiçek açtı

Jakarandalar, Mezitli’de yeniden çiçek açtı

Mezitli Belediyesi tarafından kentin farklı noktalarında oluşturulan 35 koruluğa dikilen jakaranda ağaçları, sonbaharda yeniden çiçek açtı.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın gurur projelerinden birisi olan jakaranda korulukları mayıs haziran döneminden sonra sonbaharda yeniden çiçek açtı. Mezitli Belediyesi’nin en büyük kardeşlik projelerinden birisi olan, farklı kişi, kurum ve kuruluşları bir araya getiren jakaranda korulukları, mor renkli çiçeklerle ve hoş aromalı kokusuyla bulunduğu bölgenin havasını da değiştiriyor.

Daha temiz bir hava, daha yeşil bir Mezitli için ilçenin dört bir yanına koruluk yaptıklarını kaydeden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Mezitli’nin birçok yerinde koruluk alanları oluşturduk. Birçok sivil toplum kuruluşlarını Mezitli’de aynı çatı altında topladık. Kendilerine alan verdik ve bu alanlarda jakaranda cinsi ağaçlardan oluşan koruluk yapma imkanı sunduk. Toplamda 70 bin metrekarelik alana dikilen fidanlarımız hızla büyüdü. Havaların oldukça sıcak geçtiği bu sonbahar mevsiminde ağaçlarımız çiçek açtı. Ağaçlarımızın mor rengindeki hafif kokulu çiçekleriyle vatandaşlarımıza huzur vermesini diliyorum. Doğaseverleri de koruluklarımızı duyarsız vatandaşlar tarafından oluşacak olan tehlikelere karşı korumalarını istiyorum” dedi.

MEZİTLİ BELEDİYESİ TARAFINDAN KENTİN FARKLI NOKTALARINDA OLUŞTURULAN 35 KORULUĞA DİKİLEN JAKARANDA AĞAÇLARI, SONBAHARDA ÇİÇEK AÇTI.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments