Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana SayfaKÜLTÜR ve SANATElbise dikerken, gönüllü maske dikmeye başladı

Elbise dikerken, gönüllü maske dikmeye başladı

Mersinli moda tasarımcısı Latife Şengül, dünyayı kasıp kavuran korona virüsü sonrası mesleğini bırakarak maske dikmeye başladı. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, komşusuyla birlikte günde 200 maske dikerek belediye ekiplerine teslim eden Şengül’ü arayarak; “Hiçbir vatandaşımızı virüse teslim etmemek için çalışıyoruz. Bu konuda gönüllülerimizin verdiği destek gücümüze güç katıyor. Virüs değil biz kazanacağız” dedi.

COVİD-19 adı verilen yeni tip korona virüsünün en yoğun hissedildiği günümüzde Mezitli Belediyesi tüm ihtiyaç sahiplerine maske ve gıda kolisi ulaştırmaya devam ediyor. Virüse karşı mücadele eden Mezitli Belediyesi’nin en büyük destekçisi de gönüllüler oluyor. Gönüllülerle birlikte el ele vererek maske üretimine başlayan Mezitli’de her gün binlerce maske üretiliyor. Her evin birer atölyeye dönüştürüldüğü Mezitli’de komşusu Kezban Erhuy’la birlikte maske üretmeye başlayan modacı Latife Şengül, her gün 200 maske dikerek belediye ekiplerine teslim ediyor.

‘ELBİSE DİKİYORDUM ŞİMDİ MASKE DİKMEYE BAŞLADIM’

Asıl mesleğinin stilistlik olduğunu ifade eden Latife Şengül, “Sosyete pazarında esnaflık yapıyordum. Virüs dolayısıyla mecburen eve kapanınca bir şeyler yapmak istedim. Belediyemizin bu kampanyasını duyunca hemen müracaat ettim. Evimde zaten bir atölyem var. Belediyemizde sağ olsun çok ilgilendi. Hemen kumaş, lastik gibi malzemeleri temin ettiler. Hemen işe koyuldum. Günde 150-200 adet maske dikebiliyorum.  Aslında bana bu fikri veren komşum Kezban Erhuy da destek verip üretime katılınca bu sayıyı daha da çoğaltabiliyoruz. Bana bu konuda destek veren Başkanımız Neşet Tarhan başta olmak üzere tüm belediye çalışanlarımıza, gönüllülerimize sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Bu bir sorumluluk ve ben de bu sorumlulukta üzerime düşeni yapmaya çalışıyorum.

‘BAŞKANIMIZ KADINLARIN ARKASINDA DURDUKÇA BİZ DE ONUN YANINDAYIZ’

Başkan Tarhan’a kadınlara verdiği destek ve arkalarında durma kararlılığı nedeniyle teşekkürlerini ileten Şengül, “Bir gün kadınlarımızla enginar topluyorsunuz, başka bir gün başka bir etkinlikte kadınlarımızla yan yanasınız. Bu çok önemli. Ben Davultepe’de oturuyorum ve çalışmalarınızı zaten çok beğeniyorum. Sahilimiz, sokaklarımız çok güzel. Sık sık halk günleri nedeniyle bir araya geliyoruz ve orada dile getirdiğimiz sıkıntılarımız hemen yerine getiriliyor. Böylesi özel bir durumda da biz gönüllü olarak görev almak istiyoruz deyince çok kısa bir sürede iletişime geçilerek malzemeler elimize geldi. Bu duyarlılığınız için de ayrıca teşekkür ederim” dedi.

‘ELİMİZDEN GELİYORSA EN BÜYÜK İHTİYAÇ OLAN MASKEYİ NEDEN ÜRETMEYELİM?’

Kezban Erhuy, “Bu sosyal düzenlemede katkıda bulunmuş olmaktan çok mutluyum. Şu an en büyük ihtiyaç maske ve biz bunu üretebiliyorsak neden yapmayalım. Herkesin elini taşın altına koyması lazım. Bütün dünya bizim ve sağlık her şeyden önemli. Bu işi devam ettirmemiz gerekiyor. Bu konuda destek istendiği müddetçe biz varız. Bu kampanyayı sosyal medyadan duyunca hemen kabul ettik. Dünyayı saran salgınla ilgili harekete geçtik ve çok çabuk geri dönüşüm aldık. Hanımlarımıza çağrım evde otururken sadece mutfakta kalmayın. Bu tür sosyal dayanışmalara da el atın. Belediyemiz tüm imkanları sağlıyor siz de maske dikmeye başlayın”

 

 

BAŞKAN TARHAN ARAYARAK TEŞEKKÜR ETTİ

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da Latife Şengül ve Kezban Erhuy’u arayarak virüse karşı verilen mücadele de sağladığı katkı nedeniyle teşekkür etti. Kadınlara verilen desteğin ülkemize verilen destek olduğunun altını çizen Başkan Tarhan, “Ülkemizin kadınlarla kalkınacağına inanıyorum. Kadınlarımıza destek vermeye devam edeceğiz. Bütün kadınlar bir şey yapsın istiyorum. Sizin gibi gönüllü kadınlarımız bize her zaman destek veriyorlar. Teşekkür ederim. Hiçbir vatandaşımızı virüse teslim etmemek için çalışıyoruz. Bu konuda gönüllülerimizin verdiği destek gücümüze güç katıyor. Virüs değil biz kazanacağız. En kısa zamanda hayat normale döner ve ben de bizzat ziyaretinize gelirim. Siz bir adım atarsanız biz yüz adım atarız” şeklinde konuştu.

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments