Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaGÜNCELMersin'li hayvanseverler, patileri kesilerek acımasız bir şekilde katledilen köpek için eylem yaptı.

Mersin’li hayvanseverler, patileri kesilerek acımasız bir şekilde katledilen köpek için eylem yaptı.

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde ormanlık alanda patileri kesilmiş halde bulunan ve hayatını kaybeden yavru köpek için Mersinli hayvanseverler tepki eylemi gerçekleştirdi. Hayvanseverler, Türkiye'yi vahşete düşüren olayla ilgili zanlıların yakalanıp gereken cezayı almasını istedi.

SAKARYA’NIN SAPANCA İLÇESİNDE ORMANLIK ALANDA PATİLERİ KESİLMİŞ HALDE BULUNAN VE BU SABAH HAYATINI KAYBEDEN YAVRU KÖPEK İÇİN, MERSİNLİ HAYVANSEVERLER TEPKİ EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Mersinli yaklaşık 100 hayvansever, köpekleriyle birlikte bir alışveriş merkezi önünde toplanarak Sapanca’daki olaya tepki gösterdi. Yaklaşık 1 dakika boyunca alkışlı eylem yapan hayvanseverler, olayı gerçekleştiren canilerin yakalanmasını istedi. Bazı hayvanseverler gözyaşına hakim olamadı.
Hayvanseverlerden Canan Kaya, devletten yardım istediğini belirterek, “Bayramın birinci günü haberleri takip ettim, çok üzüldüm. Ben bu insanlarla aynı memlekette hava almak istemiyorum. O kadar boş insanlar var ki, biz bu canlara kol kanat gerebiliriz. Bir şeyler yapılabilir. Yani bir tek barınaklar yetmiyor. Herkes sokaklardan bir kedi, bir köpek alabilir” dedi.

“Gerçekten içim cızlıyor”
Bir vatandaş olarak elinden bir şey gelmediğini söyleyen Kaya, “Neden insanlar bu kadar canileşiyor. Sen patileri kes sonra ormana at. Hangi egonu tatmin ettin ya? Ya da bir köpekle tecavüze giriyorsun be arkadaş, hangi egonu tatmin ediyorsun? Gerçekten içim cızlıyor. Sesimi nasıl duyuracağımı bilmiyorum. Artık elimden evdeki canlarıma bakmaktan başka bir şey gelmiyor. Kediye köpeğe yapılan eziyetleri ben göstereyim size. Ben ne yapacağımı şaşırdım. Ben rahat değilim. O canın patileri gitti. Yaşamaya hakkı yok mu?” ifadelerini kullandı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments