Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaGÜNCELNüfus çalışanları, iş yoğunluğundan şikayetçi

Nüfus çalışanları, iş yoğunluğundan şikayetçi

Genel Merkezi Mersin’de olan Nüfus Çalışanları Sendikası’nın (E-Nüfus Sen) Genel Başkanı Ali Kart, nüfus müdürlüklerinde aşırı yoğunluğun olduğunu belirterek, yetkililerden kalıcı çözümlerle yoğunluğun azaltılmasını istediklerini belirtti.

Nüfus müdürlüklerindeki yoğunluklarla ilgili açıklamalarda bulunan Nüfus Çalışanları Sendikası (E-Nüfus Sen) Genel Başkanı Ali Kart, “Çipli kimlik, ehliyet, pasaport ve asli işlemlerinin yoğunluğu ile boğuşmakta olan nüfus çalışanları, bazı kurumların keyfi uygulamaları, fazladan evrak istemeleri ile vatandaşı nüfusa yönlendirmesi neticesinde bir kat daha artan yükle mücadele etmektedir” dedi.

Geçici çözümler yerine kalıcı çözümlerle söz konusu yoğunluklara son verilmesini istediklerini kaydeden Kart, “Mülakatı yapılan bin 117 sözleşmeli personel alım işleminin bir an önce tamamlanarak göreve başlatılması, buna ek olarak yeni 3 bin 500 personel alımı yapılması gerekir” dedi Nüfus çalışanlarına yıpranma hakkı ve 500 TL ek ödeme verilmesi gerektiğini belirten Kart, “adres tescil işleminin e-devlet şifresi ile yapılabilir hale getirilmesi gerekir. Kullanılmakta olan cihazların, daha kaliteli, verimli cihazlarla değiştirilmesi sayesinde, vatandaşa ve personele eziyete dönüşen işlem zorluğunun önüne geçilir. İçişleri Bakanımızın sesimizi duymasını ve çözüm aşamasında hızlı kararlar alınmasını bekliyoruz, zira artık nüfus çalışanlarının yükü taşıyamayacağı boyutlara gelmektedir” şeklinde konuştu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments