Cumartesi, Haziran 19, 2021
Ana SayfaEĞİTİMGülnar’da taşıma kapsamında eğitim veren okullar tatil

Gülnar’da taşıma kapsamında eğitim veren okullar tatil

Gülnar Kaymakamlığı, beklenen şiddetli yağış sebebiyle milli eğitime bağlı taşıma kapsamında eğitim öğretim veren tüm okullarda bir gün süreyle eğitime ara verildiğini duyurdu! Ayrıca Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan Engelli ve Hamileler ile Şehit Yakınları, Gaziler ve Süt izni kapsamında olanların 07.01.2020 tarihinde 1 gün süre ile İdari İzinli sayılacağı bildirildi.

Gülnar Kaymakamlığı’ının okulların tatil edilmesine dair yaptığı açıklama şu şekilde:

Meteorolojiden alınan son verilere göre Bölgemiz genelinde devam eden yağışların 07.01.2020 Salı günü de devam edecek olması, mahalle yollarında gece oluşan ayaz ve fırtına nedeniyle don olaylarının meydana gelme ihtimalinin bulunması ve bu durumun TAŞIMA YOLUYLA okullara giden öğrencilerin taşınması esnasında büyük risk oluşturabileceği düşünüldüğünden TAŞIMA KAPSAMINDA EĞİTİM ÖĞRETİM Hizmeti verilen Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullarda Eğitim-Öğretime 07.01.2020 Salı Günü 1 gün süre ile ara verilmiştir.

Taşıma kapsamında olmayan Merkez Okullarda ise Eğitim ve Öğretim’e devam edilecektir.

Ayrıca Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan Engelli ve Hamileler ile Şehit Yakınları, Gazilerimiz ve Süt İzni Kapsamında olanlar da 07.01.2020 tarihinde 1 gün süre ile İdari İzinli sayılacaklardır. “

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments