Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaEĞİTİMMersin Ünv. Kuyumculuk ve takı tasarımı öğrencilerinden, Alzheimer Derneği Mersin Şubesi'ne...

Mersin Ünv. Kuyumculuk ve takı tasarımı öğrencilerinden, Alzheimer Derneği Mersin Şubesi’ne anlamlı jest

Mersin Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı Öğrencilerinin “Alzheimer’le Yaşamak” adlı projeleri ile Takılar ve sergilenen eserlerin satışından elde edilen geliri Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesine bağışladılar.

Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi Engelli Bakım Merkezi Binasında açılan bu sergiye; Mersin Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu El Sanatları Bölümü Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı Öğrencileri, Öğretim Görevlisi Gülnur Önder Balam, Bölüm Başkanı Özge Kar, Rektör Yardımcısı Ali Kaya, Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri, Genel Koordinatör Rahime Özlü, hasta yakınları ve gönüllüler katıldılar.

Serginin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Aynur Özge “Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı Öğrencilerinin Alzheimer Hastalığı konusunda farkındalık yaratmak amacını taşıyan bu projelerinin, gençlerin yaş alan büyüklerimize gösterdikleri ilgiyi çok önemseyip anlamlı bulduğunu ifade ederken buna benzer başka projelerle Mersin Üniversitesi çeşitli bölümleri ile işbirliği yapmaya da hazır olduğumuzu belirtti. Bu projenin gerçekleşmesini tasarlayan eserlere emek veren öğrencilere ve eğitimcilere derneğim adına teşekkür ediyorum dedi.”

Sergi 14 Temmuz 2018 tarihine kadar halka açık olacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments