Çarşamba, Ekim 27, 2021
Ana SayfaEĞİTİMAyşe Polat Ortaokulu’ndan LGS’de büyük başarı

Ayşe Polat Ortaokulu’ndan LGS’de büyük başarı

LGS 2020’de Türkiye birincisi çıkaran Ayşe Polat Ortaokulu, mezun olan toplam 336 öğrencisinin 69’u sınavlı okulları kazanarak Mersin’in en başarılı okullarından birisi oldu.


Aliye Pozcu Ortaokulu iken, ilkokul ve ortaokulların ayrılmasıyla yeni binasına taşınarak Ayşe Polat Ortaokulu adını alan okul, LGS 2020’de büyük başarıya imza attı.  
LGS’de tüm soruları doğru yaparak okul öğrencisi Nehir Türer’in Türkiye birincisi olmasıyla dikkatleri üzerine çeken okul, yerleştirme sonuçlarında da aynı başarıyı elde etti.

Ayşe Polat Ortaokulu’ndan Fen Lisesi‘ne 20 öğrenci, İçel Anadolu Lisesi’ne 6 öğrenci, Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi‘ne 16 öğrenci, MTSO Anadolu Lisesi’ne 13 öğrenci, Sosyal Bilimler Lisesi’ne 11 öğrenci, Proje İmam Hatip Lisesi’ne ise 3 öğrenci yerleşti. Bu sonuçlarla 336 öğrenciden 69’unu sınavlı okullara yerleştiren okul, % 21’lik yerleştirme başarı oranı ile Mersin’in en başarılı okullarından birisi oldu.

Başarılı olan öğrencilerin velileri ise yaptıkları açıklamada, “Aliye Pozcu Ortaokulu’nda okurken, son yılımızda yeni binamıza taşındık. Okulumuzun yeni ismi Ayşe Polat oldu. 7 yıl okuduğumuz bir okulu bırakıp yeni bir okula geçeceğimiz için ilk başlarda tedirgindik. Ancak müdürümüz Fatih Bey’in hem öğrenciler ve veliler ile kurmuş olduğu pozitif iletişim kanalları, hem de öğretmenlerimizin öğrencileri motive edici gayretli çalışmalarıyla başarılı bir okul yaratıldı. Bu başarıda katkısı bulunan başta müdürümüz Fatih Akarçay olmak üzere, çocuklarımıza emek veren tüm fedakâr öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Nehir Türer, LGS’deki tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1. oldu.

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments