Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaASAYİŞ“Mezitli’deki yangınla ilgili soruşturma başlatıldı”

“Mezitli’deki yangınla ilgili soruşturma başlatıldı”

Mersin’in Mezitli İlçesi Viranşehir Mahallesi’nde Doğa Park Plaza 8. katta çıkan yangında Yasemin Özel isimli vatandaş hayatını kaybetti. Yangınla ilgili açıklamalarda bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok, yangınla ilgili soruşturma başlatıldığını söyledi.

Yaşanan olayla ilgili üzüntüsünü dile getiren Genel Sekreter Vekili Olcay Tok, şunları söyledi:

“Bugün Mezitli İlçesi Viranşehir Mahallesi 34338 sokak, Doğa Park Plaza, kat 8’de Mezitli Grup Amirliğimize 15.27’de gelen ihbar üzerine, ekiplerimiz süratle buradan yola çıkarak 15:30’da 4 araç 9 personelle olay yerine intikal etmişler. Yangının sekizinci katta olması nedeniyle 4 personelimiz yangına içerden müdahale edebilmek için sekizinci kata çıkmıştır. Kapının çelik kapı ve çok kilitli olmasından dolayı kırılması zaman almıştır. İçeriye girdikten sonra rutin olarak kısa zamanda yangını önce kontrol altına alınmış, akabinde söndürülmüştür.”

Soruşturma başlatıldı

Mezitli Grup Amirliği’ndeki yüksek katlara müdahale edebilmek için hazır bulunan 54 metrelik merdiveni olan aracın olay yerine intikal ettiğini ifade eden Tok, “Bu zaman zarfında da içeride bulunan Yasemin Özel isimli vatandaşımız yoğun dumandan balkona çıkmış. Balkondan sarkmış ve ne yazık ki 8. kattan aşağı düşerek hayatını kaybetmiştir. Öncelikle biz bu vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Bununla ilgili olarak belediyemiz tarafından ekiplerimizin kusurlu olup olmadığı hususunda ivedi olarak soruşturma başlatılmış olup, soruşturma neticesi kamuoyu ile paylaşacaktır” diye konuştu.

RELATED ARTICLES

1 Yorum

  1. İtfaye araçlarında branda vb. Malzemelerinin olması gerekmiyor mu. Sen Mersin büyüksehir belediyesisin Hemen hemen her ilçende yüksek merdivenli ve ekipmanlı araçlarının olması gerekiyor.Mezitli gibi bir yer artık merkez oldu Burada15_ 20 katlı binalar var artık. Eğer elindeki imkanlar yetmiyorsa 15 20 katlı binalara iskan/ruhsat vermiyeceksiziniz. Bahse konu olan binalardan emlak vergileri toplanıyor. Sizde vatandaşa en iyi şekilde hizmet vermek zorundasınız. Bu araçlar ekipman konusunda denetimden geçmesi gerekmiyor mu? 3 dakika içerisinde olay yerine 4 araç geliyor. Merdivenin yetseydi o insanın hayatı kurtulacaktı. Konu ile
    Soruşturma geçiren 9 personelin yanında, konu ilgi olarak belediye bünyesinde müdür daire başk. Vb kişilere sorular bazı soruların sorulması gerekmiyor mu? (Mezitli gibi bir yerde neen yüksek merdivenli araç yok..gibi
    .)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments