Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaASAYİŞMersin Emniyet Müdürlüğü, WhatsApp ihbar hattı kuruldu

Mersin Emniyet Müdürlüğü, WhatsApp ihbar hattı kuruldu

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü, WhatsApp ihbar hattının kurulduğunu ve vatandaşların bu numaradan sesli, yazılı ve görüntülü olarak ihbarda bulunabileceğini duyurdu.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada vatandaşlarımızın suç ve suçlularla mücadele kapsamında gördükleri veya şahit oldukları olayları anında aktarabilecekleri, yazabilecekleri, fotoğraflandırabilecekleri ve sesli olarak da ihbarda bulunabilecekleri 0552 155 33 33 numaralı Whatsapp ihbar hattının faaliyete geçtiği belirtildi.

Toplumda kendine önemli bir yer edinmiş olan sosyal medya ve anlık mesajlaşma uygulamalarının, toplum içerisinde etkisini her alanda fark ettirdiği belirtilen Mersin Emniyet Müdürlüğü’nün açıklamasında , “Bu gelişmeye kayıtsız kalmamak, çağın gereklerini yakalamak suç ve suçlularla mücadelede daha etkin ve verimli olmak amacıyla akıllı telefonlarda sık kullanılan ve görüntü alışverişi yapabilen anlık mesajlaşma uygulamalarının vatandaşın bilgi iletimi ve ihbarları için kullanmasının sağlanması gerekmektedir. Bu bağlamda Emniyet Müdürlüğümüzce vatandaşlarımızın suç ve suçlularla mücadele kapsamında gördükleri veya şahit oldukları olayları anında aktarabilecekleri, yazabilecekleri, fotoğraflandırabilecekleri ve sesli olarak da ihbarda bulunabilecekleri 0552 155 33 33 numaralı Whatsapp ihbar hattı faaliyete geçirilmiştir” ifadelerine yer verildi.

RELATED ARTICLES

1 Yorum

  1. İyi geceler bu mahelle düğünleri saat 23 de sona ermesi lazım degilmi okadar 112 aramalarımıza ramen bitürlü susturamadık saat şu an 23:30 hala devam etmekte neden yetkililer ilgilenmiyorlar.yer eski mezitli yolu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments