Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaASAYİŞEngelliye sıfır fiyatına ikinci el çalışmayan joistik gönderdiler

Engelliye sıfır fiyatına ikinci el çalışmayan joistik gönderdiler

Mersin’de yaşayan ve 5 yıl önce çalışırken 3. kattan düşüp, belden aşağısı tutmayan Bilal Mete, son bir aydır zor günler geçiriyor. Akülü aracı bozulan ve medikalcıdan joistik siparişi veren Mete’ye sıfır fiyatına ikinci el ürün geldi. Hem ikinci el hem de çalışmayan ürün karşısında şaşkına dönen Mete, “Bizler zaten engelli durumuna düşmüşüz, bir de bizi kandırıyorlar” dedi.

“Bana sıfır fiyatına eskisini göndermiş”

Konuyla ilgili konuşan Mersin’in merkez Toroslar ilçesinde yaşayan 52 yaşındaki Bilal Mete, daha önce inşaat ustalığı yaptığını söyledi. 2013 yılında bir apartmanda çalıştığı sırada 3. kattan zemine düştüğünü kaydeden Mete, “Bunun neticesinde engelli oldum. Omuriliğim kırıldığı için belden aşağısı tutmaz durama geldi. Ben o dönemde sürekli hastanede yattım, ameliyatlar oldum. Uzun süre sırt üstü yatmamdan dolayı yatak yarası oluştu. O yüzden de kıpırdamadan 1 yıl yüz üstü yattım. Ondan sonra oğlum çalışarak, bana ikinci el bir akülü araba aldı. O günden beri o arabayı kullanıyordum. Geçtiğimiz günlerde şarjlı aracım bozuldu. Bir medikalciye durumu anlattım, o da ’joistiğinde bir sıkıntı vardır’ dedi. O zaman bende sıfırı olup olmadığını ve fiyatını sordum. Od a bana ’ikinci el joistik 450 lira, sıfır 900 lira’ dedi. Bende kendisine eski istemiyorum zaten benim arabam eski bana yenisi yolla dedim ve oda ‘tamam abi gönderiyorum’ dedi. Ancak bana sıfır fiyatına eskisini göndermiş. Ben bu ürünü istemiyorum dememe rağmen paramı da iade etmiyor. Türlü türlü sözlerle beni 10-15 gündür oyalıyor. Avukatımıza da söyledik. Avukatımız da ürünü ihbarnameyle beraber gönder dedi. Ama adamlar ’kargo ile teslimatı almayız, Ankara’da bir tanıdığınız varsa ona yollayın o bize elden getirsin’ diye söylediler. Çünkü ürün kargo ile geri giderse suçlarını kabul etmiş olacaklar ama elden gönderirsek adamlar hem ürününü geri almış olacaklar hem paramı da göndermeyecekler. Çünkü halende göndermiyorlar” diye konuştu.

“Bizim gibi engelli insanları dolandırmaları insanın zoruna gidiyor”

1 aydan fazla süredir evden dışarı çıkamadığını kaydeden Mete, “Akülü aracım olmadığı için hiçbir tarafa çıkamıyorum. Adam bana halen diyor ki arabanı da gönder ben onu yapayım. Adam herhalde arabaya da el koymayı düşünüyor. Ben paramın iadesini istiyorum. Akülü arabamda olmuyor. Ben öyle çaresiz kaldım. Yetkililerden ricam bu tür insanlara çare bulsunlar. Benim tek isteğim başkalarını dolandırmasınlar. Gariban insanları sömürüyorlar. Zaten insanlar engelli durumuna düşmüş, herkese muhtaç duruma düşmüşüz, bu adamlar da halen bizden para koparıyorlar, bizi kandırıyorlar, dolandırıyorlar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments