Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaAkdenizGültak: “Mersin’in 1/5000 'lik imarının ilk aşaması çözüldü”

Gültak: “Mersin’in 1/5000 ‘lik imarının ilk aşaması çözüldü”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak yaptığı açıklamada, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 1/5000 imarıyla ilgili kısmın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından onaylandığını belirtti.

 

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak’ın  sosyal medya hesabında 1/5000 ‘lik imarıyla ilgili yaptığı açıklaması şu şekilde:

 

“Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin’ 2.Etap 1/5000’lik imarıyla ilgili onay yazısı kamu yararı doğrultusunda Çevre ve Şehircilik Bakanımız sayın Murat Kurum tarafından az önce onaylandı.

Bundan sonraki aşama Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yine kamu yararı doğrultusunda hızla 1/5000’lik planın onaylaması olacak.

Buradaki yazışma trafiği de şu şekilde gerçekleşecek; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 1/5000’lik onay yazısı Büyükşehir Belediye’sine ulaştıktan sonra aynı onay talebini il Tarım ve Orman Müdürlüğüne iletecek.

Tarım ve Orman il Müdürlüğünden de Valilik kanalıyla Tarım ve Orman Bakanlığı’na yazıldıktan sonra planın onayıyla ilgili takibimiz devam edecek.

Bu kararında hızlı bir şekilde onaylanmasını sağlayarak; bugüne kadar bu işler olmaz bitmez şeklindeki ifadeleri boşa çıkartarak Mersin’e verdiğimiz sözleri tek tek tutmaya devam ediyoruz.

Yıllardır beklenen Mersin’in 1/5000’lik planının çıkması ve kentin imar sorunun çözülmesi yönündeki katkı ve destekleri nedeniyle başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum olmak üzere çok değerli Lütfü Elvan bakanımıza ve Milletvekillerimize teşekkür ediyoruz.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments