Başkan Bozdoğan: “Her mahalleye ücretsiz dağıtılmak üzere sebze ve meyve kamyonları çıkaracağız”

0
1566

Türkiye’de Covid-19 Pandemisi’ne karşı ‘’kriz masası oluşturan kendi maske ve dezenfektanını üretip dağıtan’’ ilk belediye olduklarını belirten Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, dezenfektan, maske, siperlik, tulum, galoş, eldiven ve gıda kolisi ile akıllı bileklik’’ yardımlarımız sürdüğünü belirterek, Çarşamba gününden sonra her mahalleye dağıtılmak üzere ücretsiz sebze ve meyve kamyonları çıkaracaklarını ifade etti.

Tarsus Belediye Başkanı’nın Haluk Bozdoğan’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

“12 Mart tarihinden itibaren başlattığımız ‘’Koronavirüsle Mücadele’’ kapsamında, Devlet Hastaneleri, Sağlık Ocakları, Eczaneler ve kurum-kuruluşlar ile Tarsus halkına ‘’dezenfektan, maske, siperlik, tulum, galoş, eldiven ve gıda kolisi ile akıllı bileklik’’ yardımlarımız sürmektedir.

Tarsus Belediyesi, Türkiye’de Covid-19 Pandemisi’ne karşı ‘’kriz masası oluşturmuş, tüm birimlerinden oluşan temsilcileriyle 24 saat nöbeti tutan, kendi maske ve dezenfektanını üretip dağıtan’’ ilk belediyedir.

Şuan tüm bu üretilen ve temin edilen malzemeler, başta Tarsus halkı ve Tarsus’ta bulunan sağlık kuruluşları olmak üzere 18 belediyeye daha ÜCRETSİZ verilmekte, bu sayede TARSUS ismi, tüm ülkeye bir kez daha altın harflerle yazılarak, şehrimizde yaşamayan fakat ihtiyaç sahibi insanlarımızın da hayır dualarını almaktadır.

Amerika’nın Rusya’dan, Almanya’nın Türkiye’den, Türkiye’nin Çin’den yardım aldığı ve büyük bir dayanışma örneği gösterilen bu hassas günlerde, Yerel Basınımızın bazı kalemleri Tarsus Belediyesi’nin ÜCRETSİZ DAĞITTIĞI dezenfektan hammaddesini neden başka şehirden aldığı, tamamı Tarsus’ta üretilen cezerye alımlarına ilişkin CEZERYE KUTULARININ neden başka şehirlerden alındığı gibi detayları ‘’bu süreçte’’ kaleme alarak; bu küresel mücadelenin –adına ‘’haber,’’ adına ‘’köşe yazısı’’ dedikleri yazılarıyla- yüzkarası örneklerini UTANÇ VERİCİ PERFORMANSLARIYLA yine Tarsus’umuz adına sergilemektedirler.

Sizler, ülkemiz adına günde 70’i aşkın ölümlerin, 3 bine aşkın vaka sayılarının yaşandığı ve günden güne daha da kötüleşecek salgına karşı tek vücut olmuş olan şehrimizin, tüm ülkeye örnek olan; ulusal basında günlerdir yer alan, tüm halkımızdan, il ve ilçe belediyelerinden, milletvekillerinden, parti genel başkanlarından tebrik telefonları alan; tüm Dünya’nın saat 21.00 olunca ayakta alkışladığı sağlık personellerinden alkış alan bir mücadeleyi baltalayacak kadar insan doğasından uzaklaşarak ‘’belediyenin dezenfektan malzemesini nerden aldığını’’ sorguladığınızda; hikayenin sonunda sizlerin de isimleri altın harflerle tarihe utanç konusu edilerek kayda geçirilecektir.

Değerli Tarsuslular;
Tamamını ÜCRETSİZ dağıttığımız ihtiyaç listesine, Çarşamba gününden itibaren HER MAHALLEMİZDE MEYVE ve SEBZE KAMYONLARI çıkartarak, halkımızın meyve ve sebze ihtiyaçlarını ücretsiz karşılamaya başlıyoruz.

Yeter ki evinizden zaruri ihtiyaçlar haricinde ayrılmayın, yeter ki uyarıları dikkate alın.

Ve siz, Tarsus adına konuştuğunu ileri süren köşe yazarları;
Ülkemizin toplu ölümler yaşadığı ve milletçe biçare olduğumuz şu günlerde hesap kitap peşinde koşmaktan vazgeçerek evlerinizde kalınız, hem bedeninizi hem de zihinlerinizi izole ederek kendinize ve çevrenize virüs bulaştırmayınız.

TARSUS BELEDİYESİ, ister İspanya’dan, ister Konya’dan; ister Adana’dan olsun, halkın sağlığı için hangi koşullarda alım yapılması gerekiyorsa temin edecek ve Tarsus Halkının yanında olacaktır. Kamuoyunun Bilgisine Saygıyla Sunarız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz